niedziela, 4 listopada 2012

Słodki Stół na Halloween Party

Przyjęcia z okazji Halloween są szalenie popularne za oceanem. W Polsce dopiero zyskują zainteresowanie i pomimo, że nie wywodzą się z tradycji chrześcijańskiej coraz częściej stają się nierozłącznym elementem obchodów święta zmarłych.

Tego dnia zarówno dzieci jak i dorośli przebierają się za duchy, upiory, zjawy, zombie, wampiry i czarownice - im bardziej przerażające - tym lepiej. W takich przebraniach wędrują od domu do domu prosząc o słodycze (w niektórych krajach oprócz słodkości wręcza się również niewielkie sumy pieniężne). Warto więc zawczasu przygotować się na taką wizytę szukując niewielkie słodkie poczęstunki.

Oprócz "trick-or-treating" (bo tak nazywa się owo "kolędowanie" w poszukiwaniu słodkości) organizuje się Halloween Party - przyjęcie na którym wszystkie zgłodniałe stwory otrzymają poczęstunek adekwatny do ich przebrania.

Słodki Stół na Halloween Party

Na przygotowanym przez nas Słodkim Stole znalazł się tort w stylu angielskim w kształcie chatki złej wiedźmy. Wokół strasznego domku grasowały myszy i leżały porozrzucane kości. Przy samym wejściu obok kociołka z czarodziejską miksturą leżało jeszcze świeże serce wyrwane z klatki piersiowej jakiegoś nieszczęśnika. Upiorne oczy wyglądały z mrocznego wnętrza...

Tort na Halloween
CakePopsy - Duszki
Ciasteczka na Halloween

Wokół strasznego domku latały duszki - CakePopsy okryte prześcieradłem z masy cukrowej.
Nieszczęśników, którzy dotarli do tego strasznego zakątka w przerażenie wprawiały paluchy wiedźmy (które tak naprawdę były ciasteczkami cynamonowymi z lukrem - kruche i chrupiące).
Brrrrrr.
Przerażające paluchy wiedźmy